top of page

"Where intention goes energy flows" - הצבת מטרות והדרך להגשים אותם- מבוא להתחלה חדשה

Updated: Mar 13


הפוסט הבא הוא כתיבה אוטומטית וכל מה שנרשם פה זהו מידע אשר הגיע אלי בצורה חופשית ולא מודעת( רק הוספתי כותרות :)

הצבת מטרות והדרך להגשים אותן:

נכתב ב: 24.10.23


דמיינו לעצמכם חלום


חלום בו הכל אפשרי והכל נגיש ומובטח, האם הייתם רוצים לחיות בתוך חלום כזה? כנראה שכן, אבל אתם טועים והסיבה לטעות הזו היא כי אתם לא באמת רוצים להתרווח ולחכות שהדברים יגיעו בעצמם למציאות שלכם, אתם רוצים את האתגרים, את העבודה, את הסקרנות ואת החלום .

אם הכל היה נגיש ופשוט כל כך, החיים היו משעממים ומלאי תסכול מזה שאתם פשוט לא חיים מספיק טוב כדי להגשים את עצמכם בתוך החיים האלה.

האתגרים נולדו מהסיבה שיש צורך ממשי להרגיש את המטרה, לחתור להשיג אותה ואז התוצאה היא עילוי בפני עצמו, בלי קשר למטרה עצמה.

אילו הכל היה נורא פשוט ונורא משעמם לא היה למה לחיות, פשוט כך!

על מנת להבין את מהות הדברים הנ"ל עליכם להבין קודם כל את כל אותם הדברים אשר מהם אתם מנסים להיפטר ולהפסיק לחוש. הרי בתוך כולנו יש רצון להקל על עצמנו כמה שאפשר אבל אנחנו פשוט לא מבינים את הדבר הזה ועד כמה הוא עוזר לנו להגשים את אותם דברים אותם אנחנו רוצים לקבל.


עשיה זה החיים !

תארו לכם בקתה באמצע היער, בקתה ישנה וחמימה אשר מכל מקום נראית אותו דבר, נכנסים לבקתה והיא קטנה וחמימה ומגנה בפני רוחות, שלגים, גשמים ועוד . אדם חי בבקתה זו ונהנה ממנה שנה, שנתיים ובאיזשהו שלב אותו אדם מבין שהבקתה הזו לא מספיק גדולה וצריך להגדיל אותה , שהסביבה לא מספיק מטופחת וצרך לטפח ובכלל באיזשהו שלב הגיע הזמן לבנות בקתה חדשה שכן זו קטנה ומשעממת.

כך אדם מביא את עצמו לידי ביטוי - בעשיה , בהצבת כוונה והצבת מטרות . אם לאדם לא יהיה מה לעשות ולא יהיו מטרות הוא לא יתפתח ולא יזרום לכיוונים אחרים אשר יכולים להביא אותו לחיים מרתקים הרבה יותר.


התמקדו במטרה אחת

עלינו להבין שהדרך בה אנחנו בוחרים היא לא הדרך היחידה ושישנן עוד המון דרכים אחרות להגיע למטרות שלנו ואל לנו להאמין שאין פתרונות אחרים ואל לנו לחשוב שאין פתרון כלל.

לכולנו בחיים אלו יש שלל פתרונות ושלל דרכים להגיע למקום בו אנחנו מרגישים הכי בטוחים ורציניים, אבל אנחנו צריכים לזכור דבר אחד חשוב והוא שאין סוף להעמדת מטרות ולכן צריך לבחור מטרה אחת כל פעם ולהתמקד במציאות שלה ולדאוג להשיג אותה ואז להציב מטרה חדשה.

הסיבה לכך היא שאותו אדם אשר הציב לעצמו שלל מטרות, בסופו של דבר לא ממוקד ולא בטוח בדרך הכי נכונה להשיגה ומוותר בטרם עת לפני השגתה, דבר הגורם לו לחשוב שלא ניתן להשיג את המטרה .

דבר מוטעה לחשוב, שכן הרציונל של כולנו הוא להשיג את מה שביקשנו. התמקדות במטרה אחד כל פעם, גורמת לנו לרכז את כל מאמצינו להגשמתה.


תמיד ברור כשמש!

אין דרך אחרת אלא זו אשר בוחר אדם אשר מרגיש שהמטרה היא הרצון שלו ולא חיקוי של אחרים ובנוסף לכך הרצון צריך להיות טהור וברור כשמש לאדם אשר רוצה להגשים את המטרות שלו.

אדם אשר מבין את מטרתו לעומק ואת התוצאות שהיא עלולה להביא עמה צריך שיבין גם את המחיר אשר יצטרך לשלם על מנת שהמטרה תתגשם .

אין ולא יהיה אדם אשר ירצה להשיג את מטרתו והבין עד הסוף את המחיר אותו הוא צריך לשלם, או אם יצטער על הדבר או יתחרט על התוצאות . לכן חשוב להבין ולבחון את הדברים כפי שהם כדי שביחד נוכל לצלוח את התהליך הזה בקלות וללא קשיים מיותרים.


חכמת האימפולסיביות

בנוסף להיותנו אנשים בעלי רגישות ותחושות רבות, אנחנו אימפולסיביים. דבר המקנה לנו אפשרות לחקור דברים שלא בהכרח רצינו אלא מתוך דחף פנימי לנסות משהו חדש או פשוט תחושה בלתי נשלטת של הרצונות שלנו.

אימפולסיביות היא תכונה ידועה ומוכרת שגורמת לפעמים לטעויות לא מחושבות. הידיעה שתכונה זו קיימת בנו עוזרת לנו להבחין האם המטרה היא ברת ביצוע או משהו אימפולסיבי וחסר טעם. אי לכך תדעו בעצמכם האם להמשיך לחתור למטרה זו או לוותר עליה מראש ולחסוך אנרגיה מיותרת במקום ריק מתוכן.

על אף הדברים הנ"ל חשוב לזכור כי רוב המטרות אשר אנשים מציבים לעצמם נועדו להתגשם וגם אם הם לא המטרות האמיתיות והאוטנטיות, מיצוי עצמי תוך כדי תהליך ההתגשמות מביאה את האדם בסולם ערכים עצמי גבוה יותר ומאפשר ליצור לעצמו יעדים בעלי ערך גבוהים יותר.


על כן, התמדה וביטוי עצמי בתוך חיים חסרי פשרות מביאה אותנו למצב בו אנו מאפשרים לנו ולסובבים אותנו לחיות בצורה ראויה יותר ומופשטת יותר ממה שאנחנו מרשים לעצמנו בדרך כלל.

12 views0 comments

Σχόλια

Βαθμολογήθηκε με 0 από 5 αστέρια.
Δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογίες

Προσθέστε μια βαθμολογία
bottom of page